Ocieplanie pianą PUR – Kędzierzyn-Koźle

Oferujemy ocieplanie pianą PUR w Kędzierzynie-Koźlu i okolicy. Jest to metoda, która świetnie nadaje się zarówno do zastosowania w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Za pomocą piany izolujemy m.in. ściany, poddasza, garaże, hale blaszane czy elementy instalacyjne. Pianka poliuretanowa cechuje się dużą odpornością na wilgoć, pleśń, grzyby i uszkodzenia mechaniczne. Jest lekka, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji. Oprócz świetnych parametrów termoizolacyjnych zapewnia także odpowiednią izolację akustyczną. Poliuretan, z jakiego wykonana jest piana, powstrzymuje także rozprzestrzenianie się ognia w przypadku pożaru.

Wykonujemy ocieplanie pianką PUR w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i innych miejscowościach w okolicy. Działamy sprawnie i rzetelnie. Przed rozpoczęciem prac montażowych wykonujemy darmową wycenę inwestycji. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji. 

Jak przebiega montaż piany poliuretanowej?

Montaż pianki poliuretanowej (PUR) zazwyczaj odbywa się w formie natrysku pianki. Proces ten wymaga specjalistycznego sprzętu i odpowiedniego przygotowania powierzchni.

  • Przygotowanie powierzchni – powinna być ona czysta, sucha i pozbawiona luźnych materiałów. W przypadku ścian lub dachów mogą być wymagane dodatkowe prace przygotowawcze, takie jak usunięcie starej izolacji lub naprawa uszkodzeń.
  • Zabezpieczenie otoczenia – wokół obszaru aplikacji pianki PUR należy zabezpieczyć okna, drzwi czy meble, aby uniknąć przypadkowego naniesienia na nie pianki.
  • Aplikacja pianki PUR – pianka aplikowana jest przy użyciu specjalnego natrysku. Jest to proces, w którym składniki pianki są mieszane w odpowiednich proporcjach i nanoszone na powierzchnię.
  • Wykończenie i wyrównanie – po nałożeniu pianki PUR można ją delikatnie wyrównać, aby uzyskać pożądany efekt estetyczny.
  • Utwardzenie i suszenie – pianka PUR potrzebuje czasu na utwardzenie i wyschnięcie. Czas ten może się różnić w zależności od jej rodzaju i grubości.

Zapraszamy do współpracy!