Ocieplanie pianką PUR

Właściwa izolacja domu to priorytet. Zajmujemy się ociepleniami pianą PUR, którą rozpyla się przy użyciu wysokiego ciśnienia.

Po rozprowadzeniu pianka zwiększa swoją objętość, a następnie twardnieje. Zastosowanie pianki zapewnia pełną izolację cieplną. Latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się dachu, a zimą chroni przed utratą ciepła. Do ociepleń poddaszy używamy pianki otwartokomórkowej (od wewnątrz) oraz zamkniętokomórkowej (na zewnątrz budynku). Sprawdź także naszą ofertę ocieplania celulozą w Raciborzu i innych miejscowościach w regionie.

Zalety ocieplenia pianką poliuretanową (PUR)

Pianka PUR może zaizolować nawet najtrudniej dostępne miejsca, co w przypadku wełny czy styropianu nie jest osiągalne. Po kilku latach można zaobserwować obniżenie właściwości termicznych w budynkach, w których zastosowano inny system ocieplenia. Pianka „pracuje” razem z dachem, jest paroprzepuszczalna, nie wymaga wymiany, nie wnikają w nią szkodniki, które spowodowałyby uszkodzenie materiału, nie rozmnażają się grzyby oraz pleśnie. W przypadku tradycyjnego sposobu ocieplenia istnieje możliwość powstania mostków termicznych; utrata ciepła spowodowana nieszczelnościami skutkuje wzrostem rachunków w okresie zimowym. Składnikiem pianki jest poliuretan, czyli tworzywo samogasnące, które zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia.

Pianka poliuretanowa nie zmienia swoich właściwości (nie utlenia się, nie kurczy, nie opada). Pianka poliuretanowa jest bezpieczna dla zdrowia – nie powoduje reakcji alergicznych, nie wydziela toksycznych substancji chemicznych. Posiada doskonałą izolację akustyczną. Jest lżejsza od wełny, dlatego nie obciąża dachu. Może być nakładana na wszelkiego rodzaju podłoże (płytę OSB, blachę, membranę, deskowanie).

W ciągu jednego dnia roboczego jesteśmy w stanie docieplić nawet 300 m² powierzchni.

Ocieplanie domu pianką PUR otwartokomórkową

Pianka PUR otwartokomórkowa cechuje się dużą elastycznością i niewielką wagą. Wykorzystujemy ją przede wszystkim do ocieplania budynków od strony wewnętrznej. Stosujemy ją do izolacji poddaszy i ścian.

Ocieplanie budynków pianką PUR zamkniętokomórkową

 

Natrysk piany PUR zamkniętokomórkowej wykonujemy na stropy, stropodachy piwnice i fundamenty. Czym charakteryzuje się piana zamniętokomórkowa?

 • Może być stosowana zamiast styropianu pod wylewkę (redukuje koszty utrzymania ciepła, stanowi jednolitą barierę dla wilgoci).
 • Może być stosowana jako ocieplenie fundamentów (zabezpiecza przed wilgocią).
 • Jest doskonałą izolacją termiczną.
 • Ma wysoką odporność mechaniczną

 

Ocieplenie pianką poliuretanową to najkorzystniejszy sposób na najlepszą izolację Twojej inwestycji. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna poprzez efektywność działania, jej szczelność w każdym zakamarku i niską wagę.

 • <b>Ocieplanie dachu Wodzisław</b><br>Zastosowanie pianki zapewni pełną izolację cieplną, nie powoduje reakcji alergicznych
  Ocieplanie dachu Wodzisław
  Zastosowanie pianki zapewni pełną izolację cieplną, nie powoduje reakcji alergicznych
 • <b>Izolacje natryskowe Rybnik</b><br>Pianka pur nie zmienia swoich właściwości (nie utlenia się, nie kurczy, nie opada
  Izolacje natryskowe Rybnik
  Pianka pur nie zmienia swoich właściwości (nie utlenia się, nie kurczy, nie opada
 • <b>Ocieplenie poddasza Racibórz</b><br>Składnikiem pianki jest poliuretan, czyli tworzywo samogasnące – nie powoduje rozprzestrzeniania się ognia
  Ocieplenie poddasza Racibórz
  Składnikiem pianki jest poliuretan, czyli tworzywo samogasnące – nie powoduje rozprzestrzeniania się ognia
 • <b>Piana na dach Rybnik</b><br>Po rozprowadzeniu, pianka zwiększa swoją objętość, a następnie twardnieje
  Piana na dach Rybnik
  Po rozprowadzeniu, pianka zwiększa swoją objętość, a następnie twardnieje