Ocieplanie celulozą Rybnik

Specjalizujemy się w nowoczesnych metodach termoizolacji budynków, w tym także w ocieplaniu celulozą w Rybniku i okolicy. Celuloza, pozyskiwana z recyklingu papieru i gazet, jest materiałem o doskonałych właściwościach izolacyjnych. Tworzy skuteczną warstwę ochronną, redukując straty ciepła i poprawiając komfort termiczny wewnątrz pomieszczeń. Jest to także materiał w pełni biodegradowalny. Celuloza doskonale wpływa także na zredukowanie hałasu wewnątrz obiektu. Jej wykorzystanie to inwestycja w efektywność energetyczną i zrównoważone budownictwo. Oprócz montażu celulozy oferujemy również ocieplanie pianką PUR w Rybniku i innych miejscowościach w regionie.

Na czym polega ocieplanie celulozą?

Ocieplanie celulozą polega na jej aplikowaniu w formie sypkiej lub w postaci mieszanki związanej z wodą i składnikami dodatkowymi. Proces ten może być przeprowadzany na różne sposoby, w zależności od warunków i preferencji. Najczęściej stosowaną metodą jest wdmuchiwanie celulozy za pomocą specjalnego urządzenia do przestrzeni między ścianami lub poddaszem, tworząc w ten sposób warstwę izolacyjną. Celuloza wypełnia szczeliny i puste przestrzenie, tworząc jednolitą powłokę o wysokiej gęstości. Wdmuchiwanie celulozy jest metodą bardzo precyzyjną.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług! W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu – szybko odpowiadamy na wszystkie zapytania.