Czym charakteryzuje się piana PUR zamkniętokomórkowa?

izolacja pianką

Piana PUR zamkniętokomórkowa wiele szczególnych właściwości, które przekładają się na jej szerokie zastosowanie. Sprawdź, jakie są cechy szczególne tego rodzaju pianki PUR i jak można je wykorzystać w praktyce.

Budowa piany PUR zamkniętokomórkowej

Pianę PUR to elastyczny, trwały i wytrzymały materiał. Odmiana zamkniętokomórkowa cechuje się znacznie bardziej zwartą strukturą niż otwartokomórkowa. Dzięki temu materiał ten posiada lepsze parametry izolacyjne oraz większą szczelność. Na szczelność ma też bez wątpienia wpływ natryskowa metoda aplikacji, jaką stosujemy przy ocieplaniu pianą PUR w Tarnowskich Górach.

Właściwości piany PUR zamkniętokomórkowej

Piana PUR zamkniętokomórkowa charakteryzuje się szeregiem funkcjonalnych właściwości, które sprawiają, że jest ona powszechnie stosowana w wielu dziedzinach.

  • Wysoka wartość izolacyjna – piana zamkniętokomórkowa ma bardzo dobrą zdolność do izolacji termicznej oraz akustycznej, co przekłada się na oszczędność energii oraz komfort użytkowania pomieszczeń.

  • Odporność na wilgoć – piana nie przepuszcza wilgoci ani wody, co czyni ją idealnym materiałem do izolacji miejsc takich jak fundamenty, piwnice czy ściany zewnętrzne.

  • Trwałość i wytrzymałość – pianka jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy wiatr. Zachowuje ona swoje właściwości przez wiele lat.

  • Łatwość aplikacji – piana PUR może być aplikowana za pomocą specjalnych urządzeń natryskowych, co pozwala na szybkie pokrycie dużych powierzchni oraz eliminuje konieczność używania dodatkowych materiałów mocujących.

Piana PUR zamkniętokomórkowa jest wysoce cenionym materiałem izolacyjnym, który dzięki swoim właściwościom znajduje szerokie zastosowanie w izolacji zewnętrznej budynków oraz w przemyśle.

Wróć do bloga