Czy ocieplanie fundamentów pianą PUR to dobry pomysł?

Czy ocieplanie fundamentów pianą PUR to dobry pomysł?

Odpowiednie ocieplenie fundamentów domu jest niezbędne do zapewnienia odpowiedniego komfortu termicznego oraz ochrony przed wilgocią. W dobie rosnącej świadomości coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jaką metodę ocieplenia fundamentów wybrać. Chętnie wykorzystywanym materiałem jest pianka poliuretanowa (PUR). Jakie są jej zalety?

Metody ocieplania fundamentów

Na rynku dostępne są różne metody ocieplania fundamentów, które można podzielić na trzy główne grupy. Pierwsza z nich to izolacja tradycyjna, która polega na użyciu materiałów takich jak styropian i wełna mineralna. Druga grupa to izolacja natryskowa, gdzie stosuje się pianę poliuretanową (PUR) lub pianę poliizocyjanurową (PIR). Ostatnia grupa to izolacja iniekcyjna, która polega na wypełnieniu szczelin w konstrukcji materiałem izolacyjnym, takim jak np. mikrosfera.

Zalety ocieplania fundamentów pianą PUR

Ocieplanie pianą PUR cieszy się dużą popularnością. Klienci naszej firmy w Rybniku decydują się na to rozwiązanie przede wszystkim ze względu na bardzo dobre właściwości termoizolacyjne piany. Jej współczynnik przewodzenia ciepła jest niższy niż w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Piana PUR jest także materiałem hydrofobowym, co oznacza, że nie przepuszcza wody ani pary wodnej. Dzięki temu zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią. Aplikacja natryskowa i dobra przyczepność piany do podłoża zapewniają natomiast szybkie wykonanie izolacji.

Ocieplenie fundamentów pianą PUR to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę ze względu na szereg zalet wynikających z jego zastosowania. Wysoka efektywność termiczna, odporność na wilgoć i szybkość aplikacji podłoży to tylko niektóre z nich. Wybór tej metody ocieplenia może przyczynić się do poprawy komfortu termicznego oraz znacznych oszczędności.

Wróć do bloga